اصغر عظيمي موفقيت من مرهون ايثار و گذشت خانواده اي است که با اهداي عضو عزيزشان زندگي دوباره به من بخشيدند


 اصغر عظیمی، بیماری که بر اثر عارضه کلیوی نیازمند دریافت کلیه بود در سال ۱۳۹۰ در بیمارستان سینا با انجام عمل پیوند کلیه از اهداء کننده مرگ مغزی زندگی تازه ای را آغاز کرد. او بعد از طی دوران بیماری  به ورزش حرفه ای روی آورد و با عضویت در تیم ملی شنای پیوند اعضاء، راهی مسابقات جهانی در اسپانیا شد و در این مسابقات مقام سوم شنای ۴۰۰ متر آزاد را کسب کرد و برای کشورش افتخار آفرید با او به گفتگو می نشینیم:


ضمن تبریک کسب مقاوم سوم مسابقات جهانی شنای پیوند اعضاء، لطفا خودتان را معرفی نمائید؟ 
من اصغر عظیمی، متولد سال ۱۳۶۳ و در حال حاضر دانشجوی تربیت بدنی هستم و مدرک داروشناسی و مبارزه با دوپینگ را کسب کردم و همچنین در رشته های شنا، وزنه برداری و بدن سازی مربی گری می کنم و اما رشته ورزشی که به صورت تخصصی کار می کنم شنا می باشد.


بیماری که شما از آن رنج می بردید چه بود؟ و در چه سالی پیوند اعضاء شدید و این پیوند از فرد زنده بود یا فرد مبتلا به مرگ مغزی؟
من از سن ۸ سالگی به صورت حرفه ای در رشته ورزشی وزنه برداری مشغول فعالیت بودم و چندین بار هم در سطح کشور مقام هایی را به دست آوردم اما در سال ۸۸ دچار مشکلات کلیوی شدم و سه سال تحت دیالیز قرار گرفتم. بعد از گذشت ۳ سال به تشخیص پزشکان نیازمند پیوند کلیه شدم که با مراجعه به مرکز فراهم آوری اعضاء بیمارستان سینا در سال ۱۳۹۰ تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفتم. که در اینجا جا دارد از دکتر شهرام گوران، متخصص ارولوژی بیمارستان سینا و دکتر رازقی، متخصص نفرولوژی، تیم واحد فراهم آوری اعضاء، بیهوشی و پرستاری این مرکز تشکر و قدردانی کنم.
عمل پیوند کلیه من از فردی بود که دچار مرگ مغزی شده بود در همان زمان هم خیلی پیگیری کردم تا از خانواده اش تشکر کنم که جان من را دوباره نجات داده بودند اما خوب هیچ آدرسی از آنها در اختیار من گذاشته نشد ولی امیدوارم خداوند روح آن فرد را غریق رحمت کند و از خانواده اش نیز بسیار سپاسگزارم و موفقیت خود را مرهون ایثار و بخشش این خانواده می دانم.


چگونه بعد از گذراندن دوران بیماری دوباره به ورزش روی آوردید؟
بعد از عمل پیوند کلیه با توجه به این مسئله که من ورزشکار بود خیلی احساس افسردگی می کردم و بعد از عمل با توجه به برنامه هایی که پزشکان در اختیارم قرار داده بودند دوباره ورزش را شروع کردم و به صورت حرفه ای به رشته شنا پرداختم. خدا را شکر الان از روحیه خوبی برخوردار هستم و حتی با افراد سالم هم مسابقه می دهم و اصلا انگار الان فراموش کرده ام که عمل پیوند کلیه انجام دادم.


با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید در انتها اگر صحبتی هستم می شنویم.
من از پرسنل مرکز فراهم آوری اعضاء بیمارستان سینا و بخش پیوند کلیه تشکر می کنم و همچنین تشکر ویژه دارم از سرکارخانم دکتر دهقانی و سرکار خانم پورحسین که خواهرانه در مرکز فراهم آوری اعضاء کارهای مرا پیگیری کردند و به من امید بخشیدند و از سرکار خانم فرهادی زاد، دبیر فدراسیون بیماری های خاص نیز کمال تشکر و قدردانی را دارم. تعداد بازدید : 167
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
ساعت و تاریخ : 06:34- 1397/3/30
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :